Šaltiniai
 
Knygos

Bookboon  openURL
Daugiatemė knygų ir vadovėlių kolekcija anglų kalba, kurioje rasite leidinių apie informatikos mokslus.

Ebook Central (Academic Complete)  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. knygų įvairių mokslo sričių, tarp jų informatikos mokslų.

eBook Academic Collection (EBSCOhost)  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. knygų įvairių mokslo sričių, tarp jų informatikos mokslų. Prenumeruojamų elektroninių knygų sąrašas.

EBSCO eBook Open Access Collection  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. knygų įvairių mokslo sričių, tarp jų informatikos mokslų.

eBooks on ScienceDirect  
Daugiatemė straipsnių ir el. knygų duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite straipsnius ir el. knygas apie informatiką.

FreeComputerBooks.com Some full text available openURL
Daugiatemė el. knygų duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite temų apie programavimą, kompiuterių mokslą, tinklalapio dizainą, matematiką, inžinerijos ir technikos mokslą.

FreeTechBooks.com Some full text available openURL
Daugiatemė el. knygų ir vadovėlių duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite temų apie kompiuterių, inžinerijos ir programavimo mokslą.

getfreeebooks Some full text available openURL
Daugiatemė el. knygų duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių temų apie informatiką, kompiuterių mokslą, inžineriją.

InTech Some full text available openURL
Daugiatemė įvairių leidyklų el. knygų duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite temų apie technologijas, matematiką, informatiką, inžineriją ir kt.

KTU leidyklos elektroninės knygos  
Daugiatemė duomenų bazė lietuvių kalba, kurioje rasite el. knygų sąrašą informatikos studijoms. Prenumeruojamų elektroninių knygų sąrašasNuotolinei prieigai slaptažodžio teirautis bibliotekos darbuotojų arba el. paštu db@bibl.vdu.lt (prašome rašyti iš Universiteto el. pašto).

OnlineProgramingBooks Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. knygų apie programavimą, kompiuterių mokslą, programinę įrangą, interneto dizainą, mobiliųjų programų kūrimą, duomenų bazes, informacines technologijas ir kt.

VilniusTech elektroninės knygos  
Daugiatemė duomenų bazė lietuvių kalba, kurioje rasite prenumeruojamų el. knygų sąrašą informatikos studijoms. Prenumeruojamų VilniausTech leidyklos el. knygų sąrašas
 
Žurnalai, straipsniai

Academic Search Complete (EBSCO)   Resource contains audio 
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite leidinius ir konferencijų medžiagą įvairiomis informatikos temomis, tarp temų taikomoji informatika, programinė įranga, programų inžinerija, duomenų ir informacijos sistemos, skaičiavimo metodologijos.

ACM Digital Library  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite mokslinės informacijos leidinių, įskaitant žurnalus, konferencijų pranešimus, techninius žurnalus, informacinius biuletenius ir knygas, kolekcijas kompiuterijos, informatikos temomis. Prenumeruojama 1144 leidinių.

British Journal of Applied Science and Technology Some full text available openURL
Technologijos ir tiksliųjų mokslų sričių el. žurnalas, kuriame rasite įvairių straipsnių, apžvalgų ir pranešimų įvairiomis informatikos, statistikos, matematikos, medicinos ir kitomis temomis.

Cambridge core Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kuriuoje rasite mokslinės informacijos leidinių apie matematiką, kompiuteriją programavimą. Prenumeruojamas žurnalų sąrašas.

Cogprints Some full text available openURL
Daugiatemis straipsnių archyvas, kuriame rasite įvairios informacijos apie kompiuterių mokslo sritis (pvz., Dirbtinis intelektas, robotika, mokymasis, programavimas).

Directory of Open Access Journals (DOAJ) Some full text available openURL 
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite ~12000 atviros prieigos mokslinių žurnalų, apimančių visas mokslo, technologijų, medicinos, socialinių ir humanitarinių mokslų sritis.

Electronic Journals Library   
Regensburgo universiteto (Vokietija) bibliotekos parengta el. žurnalų biblioteka, tarp temų informatikos studijos.

Emerald Management eJournals Collection  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių straipsnių apie internetą, kibernetiką, kompiuterių tinklus, kompiuterių apsaugą. Prenumeruojamas žurnalų sąrašas.

Hindawi  openURL
Įvairių mokslo sričių žurnalai anglų kalba, kurioje rasite informacijos apie kompiuterių mokslą, inžineriją ir matematiką.

Informatikos mokslai Some full text available openURL
Vilniaus universiteto leidžiamas el. žurnalas anglų ir lietuvių kalba, apimantis platų temų spektrą nuo informacijos iki komunikacijos srities: informatikos, istorijos, komunikacijos ir informacijos, informacijos sistemų ir informacijos vadybos.

Information Technology and Control Some full text available openURL
Kauno technologijos universiteto leidžiamas el. žurnalas anglų kalba, apimantis platų temų spektrą - kompiuteriai, kompiuterinės sistemos, technologijos, informatika, kompiuterių inžinerija, informacinės technologijos, automatizavimas.

Informatica Some full text available openURL
Vilniaus universiteto, matematikos ir informatikos instituto ir Lietuvos mokslų akademijos leidžiamas el. žurnalas anglų kalba, kuriame pateikiami straipsniai apie matematinį modeliavimą ir optimizavimą, programavimo teoriją ir sistemas ir kt.

Informatics in Education: an International Journal Some full text available openURL
Vilniaus universiteto, matematikos ir informatikos instituto ir Lietuvos mokslų akademijos leidžiamas el. žurnalas anglų kalba, kuriame pateikiami naujausi originalių tyrimų rezultatai ir pokyčiai informatikos (informatikos ar kompiuterijos srityse) ir švietimo srityse.

JSTOR   
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite informacijos apie kompiuterių mokslą. Prenumeruojamos Arts & Sciences I, II, III, IV kolekcijos. Žurnalų sąrašai.

MasterFILE Premier (EBSCO)  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių straipsnių apie informatikos mokslą.

Olympiads in informatics Some full text available openURL
Vilniaus universiteto, matematikos ir informatikos instituto leidžiamas el. žurnalas anglų kalba, kuriame rasite straipsnių apie skaičiavimo metodus, mokymo algoritmus ir programavimą, automatinio testavimo sistemas, mokymo programas, mokymo aplinką ir programinę įrangą.

Oxford Journals Collection  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite leidinių iinformatikos ir matematikos temomis. Prenumeruojamų žurnalų sąrašas

Oxford Journals Open Access Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. žurnalų informatikos ir matematikos temomis.

Retrodigitized Journals Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų, prancūzų, vokiečių kalbomis, kurioje rasite el. žurnalų informatikos ir matematikos temomis.

SAGE Journals Online  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite straipsnius įvairiomis informatikos temomis. Prenumeruojamų žurnalų sąrašas.

Springer Open Access Journals Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite mokslinius žurnalus ir straipsnius įvairiomis informatikos temomis.

Science Advance Some full text available openURL
American Association for the Advancement of Science (AAAS) leidžiamas viso teksto įvairių sričių elektroninis mokslo žurnalas, tarp temų − informatikos mokslas.

ScienceDirect  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite informacijos apie informatiką ir kitas temas. Prenumeruojami žurnalai Freedom Collection ir elektroninės knygos.

SpringerLink  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, tarp kitų temų –  dirbtinis intelektas, kompiuterių tinklai, programinė įranga, medijos. Prenumeruojamų 2048 žurnalų sąrašas

Science - Future of Lithuania Some full text available openURL
VilniausTech universiteto leidžiamas el. žurnalas, kuriame rasite straipsnių apie informatiką, matematiką, inžineriją, vadybą ir ekonomiką.

Taylor & Francis  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite mokslinės informacijos įvairiomis informatikos, kompiuterijos, matematikos, multimedijos ir statistikos temomis. Prenumeruojamų žurnalų sąrašas. VilniausTech leidžiami žurnalai yra atvirosios prieigos ir prieinami adresu.

The eBook Directory Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. leidinių ir iš informatikos srities.

Wiley Online Library  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių leidinių informatikos, programavimo, multimedijų temomis. Prenumeruotų žurnalų sąrašas.

Zentralblatt MATH  
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių žurnalų, kuriose pateikta informaciją apie grynosios ir taikomosios matematikos straipsnių apžvalgas ir santraukas.
 
Informaciniai leidiniai
 
Daugiakalbis informatikos ir matematikos žodynas Some full text available openURL
Matematikos ir informatikos žodynas anglų, estų, latvių, lenkų, lietuvių, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis.
 
Disertacijos ir tezės
 
VDU ETD  
VDU mokslo valdymo sistemos (VDU CRIS) elektroninių tezių ir disertacijų posistemė.

Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa) ETD  
Lietuvos mokslo institucijų mokslinės publikacijos, disertacijos ir studijų baigiamieji darbai.

DART-Europe E-theses Portal  
Europos tezių paieškos portalas. Naudojantis šia paieškos sistema, daktaro disertacijų ir magistro darbų galima ieškoti 559 universitetuose iš 28 šalių. Portale galima paprasta ir išplėstinė paieška, rodoma paieškos praeitis, darbus galima skaityti ir išsisaugoti kompiuteryje nemokamai.

Digital Dissertations Some full text available openURL
Miuncheno universiteto disertacijos įvairių mokslo sričių anglų ir vokiečių kalbomis, tarp temų -  kompiuterijos ir elektronikos mokslo.

Dokumentenserver der FU Berlin Some full text available openURL
Berlyno universiteto disertacijų paieškų sistema anglų ir vokiečių kalbomis, suteikianti prieiga prie informatikos mokslo.

DSpace@Cambridge (University of Cambridge) Some full text available openURL
Kembridžo universiteto saugykloje saugomi ETD darbai t.y. mokslinės publikacijos, disertacijos ir kt.
 

Networked Digital Library of Theses and Dissertations (NDLTD)  
Pateikiami pasaulio mokslo ir studijų institucijų baigiamieji darbai. OpenDisertations EBSCO Publishing Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairių mokslo sričių disertacijų ir paieškos sistemą nuo XX a. pradžios iki šių dienų.

Open Access Theses and Dissertations (OATD) Some full text available openURL
Tezių ir disertacijų paieškos sistema, suteikianti prieigą prie per 2 mln. darbų iš beveik 1000 institucijų.

Theses Canada Portal Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų ir prancūzų kalbomis, kurioje rasite Kanados mokslininkų elektroninės tezes ir disertacijas informatikos temomis.
 
Įvairių rūšių dokumentai

ARAN (National University of Ireland Galway) Some full text available openURL
Nacionalinio Airijos universiteto įvairių mokslo sričių ekspertų straipsniai, konferencijų medžiaga ir kt., tarp temų - informatikos mokslas.

arXiv Some full text available openURL
Teminė talpykla, tarp temų - informatika, kompiuterių mokslas, statistika, matematika, inžinerija ir kt.

Bergen Open Research Archive University of Bergen Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite mokslinius darbus, daktaro disertacijas, straipsnius apie informatikos mokslus.

BRAGE (BIBSYS) Some full text available openURL
Mokslinių tyrimų ir magistrūros darbų medžiaga iš aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų įstaigų Norvegijoje.

CERES (Cranfield Collection of E-Research) Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, suteikianti prieigą prie mokslinių straipsnių, tezių, disertacijų ir įvairių techninių ataskaitų, tarp temų ir informatikos mokslai.

Central and Eastern European Online Library (CEEOL) Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, suteikianti prieigą prie mokslinių žurnalų ir mokslo darbų rinkinių įvairiomis temomis (tarp kitų temų - informatika, kompiuterija, matematika).


CiteSeerX Some full text available openURL
Mokslinių išteklių paieškos sistema, kurioje rasite temų apie kompiuterijos ir informatikos mokslus. DataCite Some full text available openURL
Mokslinių tyrimų duomenų talpykla, siekianti užtikrinti mokslinių tyrimų duomenų matomumą ir nuolatinę prieigą prie jų – duomenų rinkiniams suteikiamas nuolatinis skaitmeninis identifikatorius DOI, vykdoma duomenų rinkinių registracija ir užtikrinama jų paieška.

Digital Commons @ SPU (Seattle Pacific University) Some full text available openURL Resource contains video
Sietlo universiteto skaitmeninė institucinė talpykla. Viso teksto ir santraukos įvairia tematika, t. p. informatikos srities.

Digital Repository @ lowa State University (lowa State Unversity) Some full text available openURL
Ajovos valstijos universiteto skaitmeninėje saugykloje pateikiami įvairūs moksliniai tyrimai, publikacijos bei kiti moksliniai darbai,
kuriuose rasite temų apie kompiuterijos ir informatikos mokslus.

Digitale Sammlungen (Universitatsbibliothek Paderborn) Some full text available openURL
Paderbono universiteto bibliotekos skaitmeninė kolekcija, kurioje rasite žurnalų straipsnių, monografijų, disertacijų ir kt. dokumentaų anglų ir vokiečių kalbomis.

DiVa - Academic Archive Online (Uppsala University Library) Some full text available openURL
Duomenų bazė anglų, švedų ir norvegų kalbomis, kurioje rasite informatikos temomis mokslinių publikacijų ir studentų magistro darbų tezių, parengtų Skandinavijos universitetuose ir tyrimų institutuose.

Edinburgh Research Archive (University of Edinburgh) Some full text available openURL
Edinburgo universiteto mokslinė talpykla, kurioje rasite mokslinių publikacijų informatikos temomis.

ELibM Some full text available openURL
Matematikos mokslų informacijos saugykla, kurioje rasite mokslinių publikacijų informatikos temomis.

eScholarship (University of California, California Digital Library) Some full text available openURL
Kalifornijos universiteto mokslinė talpykla, kurioje pateikiami moksliniai darbai, žurnalai ir konferencijų medžiaga iš informatikos srities.

HathiTrust Digital Library Some full text available openURL
Duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite įvairius JAV universitetų bibliotekų išteklius informatikos tematika.

Hong Kong Institutional Repositories Some full text available openURL
Institucinė talpykla, kurioje pateikima Honkongo universitetų mokslinė produkcija informatikos ir kitomis temomis.

IEEE Open Access Some full text available openURL
IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) duomenų bazė, kurioje rasite informatikos, kompiuterių inžinerijos, elektronikos temų.

International Bibliographic Database on Higher Education (HEDBIB) openURL
Tarptautinė aukštojo mokslo bibliografinė duomenų bazė, kurioje rasite mokslinių publikacijų informatikos temomis.

KoreaScience Some full text available openURL
Korėjos mokslo ir technologinės informacijos instituto žurnalų straipsniai, tarp temų - informatikos mokslai.

Mokslo duomenų archyvas (MIDAS) Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė lietuvių kalba, kurioje rasite empirinius duomenys ir kitą su moksliniais tyrimais susijusią informaciją. 

NARCIS Some full text available openURL
Nyderlandų valstybės nacionalinė atvirosios prieigos mokslo publikacijų talpykla.

National Academies Press Some full text available openURL
Suteikiama prieiga prie daugiau nei 4000 mokslinių šaltinių internete. Kai kurias knygas PDF formatu galima atsisiųsti nemokamai.

Norwegian Open Research Archives (NORA) Some full text available openURL
Duomenų bazėje pateikiami moksliniai tyrimai, magistro darbai iš Norvegijos universitetų bibliotekų, tarp temų - informatikos mokslai.

Project Euclid Some full text available openURL
Informatikos, matematikos, logikos, statistikos ir tikimybių teorijos informaciniai ištekliai, kuriuose rasite 70 proc. mokslinės literatūros, kuri yra laisvai prieinama internete.

Science Publishing Group SciencePG Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų kalba, kurioje rasite el. žurnalų, apimančių informatikos mokslus.

SwePub- Free access Some full text available openURL
Daugiatemė duomenų bazė anglų ir švedų kalba, kurioje rasite Švedijos universitetų straipsnių, konferencijos medžiagų, disertacijų ir kt. informatikos tematika.

The Global Text Project Some full text available openURL
Daugiatemė talpykla, kurioje galite rasti įvairių vadovėlių informatikos ir matematikos srities.

OECD ZORA (University of Zurich) iLibrary Some full text available openURL
Ciuricho universiteto talpykla, kurioje pateikiami moksliniai tyrimai bei mokslinės publikacijos ir disertacijos, tarp temų ir informatikos mokslai.
 
Paieškos sistemos 

VDU mokslo valdymo sistema (VDU CRIS)  
Universiteto leidžiami žurnalai, knygos, mokslininkų publikacijos, mokslininkų profiliai, vykdomi projektai, mokslo padaliniai, disertacijos, studijų baigiamieji darbai. Dalis darbų turi embargo laikotarpį.

VDU virtuali biblioteka Restricted Resource  
Integrali vieno langelio principo paieškos sistema, leidžianti ieškoti VDU bibliotekos kataloge, VDU mokslo valdymo sistemoje (VDU CRIS), prenumeruojamose duomenų bazėse, Lietuvos akademinėje bibliotekoje (eLABa) ir pasauliniuose akademiniuose atviros prieigos ištekliuose. Dalis darbų turi embargo laikotarpį.

VDU bibliotekos katalogas  
Knygos, periodiniai leidiniai, žemėlapiai, rankraščiai, natos, garso ir vaizdo įrašai, reti ir seni, elektroniniai dokumentai ir kt.

VDU Studijų literatūros katalogas  
Informacijos ištekliai, rekomenduojami studijų dalykams. Paiešką galima atlikti pagal temą, dalyko pavadinimą ir kodą.   

Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka (eLABa) Restricted Resource Some full text available openURL
Lietuvos mokslo institucijų mokslinės publikacijos, disertacijos ir studijų baigiamieji darbai. Dalis darbų turi embargo laikotarpį.

BASE (Bielefeld Academic Search Engine)  Some full text available openURL Resource contains images Resource contains video Resource contains audio 
Viena didžiausių paieškos sistemų, atliekanti paiešką atvirosios prieigos moksliniuose ištekliuose, kuriose rasite temų - informatikos, kompiuterių tinklų, multimedijos, matematikos ir programavimo temomis.

Directory of Open Access Books (DOAB) Some full text available openURL     
El. knygų katalogas, kuriame pateikiamos įvairių mokslo sričių el. knygos. Šiame kataloge yra patalpintos ir Vytauto Didžiojo universiteto knygos informatikos mokslų temomis.

Directory of Open Access Repositories – OpenDOAR Some full text available openURL
Institucinių talpyklų registras, tarp temų - informatika.

FreeFullPDF Some full text available openURL
Mokslinių išteklių paieškos sistema, kurioje rasite el. žurnalų, straipsnių ir kt. informatikos temomis.

Google Books Some full text available openURL
Elektroninių knygų paieškos sistema, kurioje galima dalinė knygų peržiūra pagal raktinį žodį. 

Google Scholar Some full text available openURL
Mokslinės informacijos paieškos sistema, leidžianti ieškoti informacijos recenzuojamose žurnaluose, disertacijose, magistro darbuose, techniniuose pranešimuose, universitetų tinklalapiuose ir knygose. Tarp temų - informatika, matematika, programavimas ir kt. Prie rastų straipsnių pateikiama informacija apie publikacijos autorių citatų skaičių.


Open Access Button Some full text available openURL

Mokslinės informacijos paieškos sistema, kurios pagalba galima atlikti straipsnių paiešką.Registry of Open Access Repositories ROAR Some full text available openURL
Registras pateikiantis daugiau nei 1000 nuorodų į įvairias viso pasaulio institucines talpyklas, kuriose yra informacijos apie informatikos sritis.

ScienceResearch.com Some full text available openURL
Mokslinės informacijos paieškos sistema, leidžianti vienu metu atlikti paiešką daugelyje mokslinių žurnalų ir duomenų bazių, kuriose rasite informacijos apie kompiuterija, informatika ir kitas sritis.
 
Interneto svetainės 
 
Council of Europe Online Resources (New technologies/Medias) Some full text available openURL
Prieiga prie Europos Tarybos atvirųjų išteklių naujų technologijų/medijų tematika.

eWIC Workshops in Computing Some full text available openURL Resource contains video
Prieiga prie seminarų, konferencijų medžiagos, kurioje rasite informacijos ir apie informatikos mokslus.

Internet Archive Some full text available openURL Resource contains images Resource contains video Resource contains audio
Internetinis archyvas siūlo laisvą prieigą prie el. knygų ir kitų tekstų (virš 20 mln.), muzikos, filmų, programinės įrangos ir daugiau. Norint naudotis būtina susikurti paskyrą.
 
Mokslo rezultatų vertinimo įrankiai 

InCites Benchmarking & Analytics (Clarivate Analytics)  
Mokslo rezultatų vertinimo įrankis. Būtina asmeninė registracija. Pirmą kartą reikia jungtis VDU kompiuterių tinkle, pasirinkti Register an email address ir registruojantis nurodyti VDU el. pašto adresą.

InCites Journals and Highly Cited Data (Clarivate Analytics)  
Mokslo rezultatų vertinimo įrankis. Būtina asmeninė registracija. Pirmą kartą reikia jungtis VDU kompiuterių tinkle, pasirinkti Register an email address ir registruojantis nurodyti VDU el. pašto adresą.

Web of Science (Clarivate Analytics)  
Mokslo rezultatų vertinimo įrankis
 
Informacijos tvarkymo įrankiai 
  
Mendeley 
Bibliografinės informacijos tvarkymo programa. Naudojant ją galima išsaugoti informacijos šaltinių bibliografinius įrašus; juos rūšiuoti į katalogus pagal temas arba kitus požymius, redaguoti, atlikti įrašų paiešką; rengti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo stilius; naudoti MS Word programoje įskiepį Mendeley‘s Citation Plugin ir nuorodas į šaltinius įterpti tekste bei parengti literatūros sąrašą. Nemokama Mendeley versija leidžia saugoti iki 2 GB informacijos.

RefWorks  
Bibliografinės informacijos tvarkymo programa. Naudojant ją galima išsaugoti informacijos šaltinių bibliografinius įrašus; juos rūšiuoti į katalogus pagal temas arba kitus požymius, redaguoti, atlikti įrašų paiešką; rengti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo stilius; naudoti MS Word programoje teksto kūrimo įrankį Write-N-Cite ir nuorodas į šaltinius įterpti tekste bei parengti literatūros sąrašą.

EndNote openURL
Programa, padedanti kaupti, tvarkyti, dalintis bibliografine informacija. Paprasta versija yra nemokama.

Zotero 
Bibliografinės informacijos tvarkymo programa. Naudojant ją galima išsaugoti informacijos šaltinių bibliografinius įrašus; juos rūšiuoti į katalogus pagal temas arba kitus požymius, redaguoti, atlikti įrašų paiešką; rengti literatūros sąrašus pagal įvairius citavimo stilius; naudoti MS Word programoje Zotero įskiepį ir nuorodas į šaltinius įterpti tekste bei parengti literatūros sąrašą.
 
Atvirieji švietimo ištekliai 

Alison openURL
Viena iš didžiausių nemokamų mokymosi svetainių, kurios skirtos švietimui ir įgūdžių lavinimui. Mokytis galima įvairių disciplinų, tame tarpe – informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešojo administravimo, politikos, teisės, filosofijos, edukologijos, istorijos, literatūros, verslo ir kt.

Cousera openURL
Universitetų ir institucijų nuotoliniai mokymai įvairiomis temomis, tame tarpe informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešosios politikos, administravimo, teisės, filosofijos ir kt. Parengta daugiau negu 5800 mokymų, suteikiami profesiniai sertifikatai ir laipsniai. E. knygos, statistika, atvejų analizė, seminarai ir kt.

edX openURL
Įvairių nuotolinių kursų ir mokymosi programų svetainė, kurioje rasite informacijos apie informatiką, matematiką, inžineriją, kompiuterių mokslą, Europos politiką, viešąjį administravimą, tarptautinius santykius, komunikaciją, teisę, filosofiją ir kt.

Harvardo universiteto nemokami internetiniai kursai openURL
Harvardo universiteto atviros prieigos internetiniai kursai įvairiomis temomis, tame tarpe – informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešojo administravimo, politikos, ekonomikos, teisės, filosofijos, istorijos, švietimo, menų, literatūros ir kt.

Merlot openURL
Internetinė svetainė, kuria sudaro dešimtys tūkstančių konkrečioms disciplinoms skirtų nuotolinio mokymosi ir pagalbinės medžiagos, priemonių svetainė, tame tarpe skirtų informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešojo administravimo, teisės, psichologijos, viešosios politikos, komunikacijos, politikos, filosofijos ir kitomis temomis.

MOOCs (Massive Open Online Course) openURL
Nuotoliniai kursai įvairiomis mokslo sričių temomis, tame tarpe - informatika, matematika, kompiuterių mokslas, politika, filosofija, psichologija, teisė ir kt.

OER Commons openURL
Atvirų švietimo išteklių biblioteka, suteikianti prieigą prie atvirųjų išteklių kolekcijų ir kitos mokomosios produkcijos, kurią galima atsisiųsti, dalintis ir pritaikyti savo studijoms.

OpenLearn openURL
Nuotoliniai kursai įvairiomis temomis, tame tarpe – informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešosios politikos, teisės, psichologijos, edukologijos, filosofijos, istorijos, literatūros, meno ir kt.

OpenStax openURL
Įvairių mokslo sričių knygos ir vadovėliai. Nuotolinio mokymo ir mokymosi galimybėms plėtoti. Įvairiomis temomis, tame tarpe - informatikos, matematikos, viešojo administravimo, politikos, teisės, filosofijos, švietimo, komunikacijos ir kt.


Pressbooks Directory openURL
Įvairių mokslo sričių knygos ir vadovėliai, nuotolinio mokymo ir mokymosi galimybėms plėtoti. Įvairiomis temomis, tame tarpe - informatikos, matematikos, inžinerijos, kompiuterių mokslo, viešojo administravimo, politikos, istorijos, filosofijos ir kt.

Stanford openURL
Stanfordo universiteto nemokami nuotoliniai kursai, suteikiantis galimybę studijuoti naujų dalykų, tarp temų – informatika, matematika, inžinerija, kompiuterių mokslas, viešasis adminstravimas, politika, verslas, viešoji politika, teisė, filosofija, edukologija, istorija, literatūra ir kt.

 
Jus konsultuoja

Karolina Vitkutė

Piktogramų reikšmės

Restricted Resource = Prenumeruojama
Some full text available = Visatekstis
openURL = Atviroji prieiga

Resource contains images = Paveikslėliai
Resource contains video = Vaizdinė medžiaga
Resource contains audio = Garsinė medžiaga